Iсторія Долинської ЦРЛ

Формування нинішніх поселень Долинщини припало на середину та другу половину ХVІІІ століття. Воно пов’язане з активною політикою царської Росії в боротьбі з Турецькою імперією та Кримом за вихід до берегів Чорного моря. Території району не обминув залізничний бум кінця позаминулого століття. Розміщені на водорозділі, вони стали землями будівництва в 1871-73 роках Харківсько-Миколаївської залізниці, спорудження в 1873 році станції Долинська. В 1884 році станція одержала вихід на Криворіжжя і стала вузловою. Біля неї швидко розвивалося селище, з 1923 року районний центр, з 1957 — місто районного підпорядкування. Кінець 70-х — початок 80-х років — це ще одна сторінка Долинщини. В 1978 році закінчилося будівництво залізничної гілки Долинська-Помічна, в 1983 — експериментального елеватора-стотисячника. З 1985 року історія міста тісно пов’язана із спорудженням Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд за участі будівельників з Чехословаччини, НДР, Румунії, Болгарії. Офіційною датою утворення Долинського району вважається 7 березня 1923 року. Долинський район розташований на площі 1255кв.км. Найбільша протяжність території району із заходу на схід складає 48 км., а з півночі на південь 32 км. Населення району становить 35769 чоловік. В районі одне місто районного підпорядкування – Долинська, та одне селище міського типу – Молодіжне.

Долинська центральна районна лікарня була заснована в 1937 році.

Працівники районного відділу охорони здоров’я 1946 р.

В січні 1946 року був створений районний відділ охорони здоров’я. Завідуючим був Заболоцький Григорій Дмитрович, головним лікарем районної лікарні – Райх Георгій Миколайович. В цьому ж році почала працювати районна СЕС на чолі з Живіцькою Ольгою Олександрівною. Районне відділення організації Червоного хреста очолював Шерстокрил Микола Петрович. Приміщення лікарні знаходилося в центрі міста. На той час працювали – поліклініка, тубдиспансер, вендиспансер та служба структури Охматдиту. Було відкрито також лікарні в селах району – Братолюбівці та Гурівці, кожна на 20 ліжок. Також медичні пункти – Лаврівський, Ново-Григорівсько І-Маржанівський, Брузунківський, Варварівський,Кірово-Боківський, Баштанській, Федоро-Шуліченський, Олександрійський, Ново-Григорівсько ІІ, Марфівський, Тимківський.

Статус районної лікарня отримала після ліквідації районного відділу охорони здоров’я в 1956 році. Деякий час заклад мав статус міжрайонного.

На сьогоднішній день мережа лікувально профілактичних закладів районну складається з центральної районної лікарні. До складу якої входять поліклініка з жіночою, потужністю на 250 відівідувань. До послуг наймолодших жителів району дитяча консультація. Медична допомога населенню також надається в приймальному, хірургічному, терапевтичному, дитячому, гінекологічному, пологовому та інфекційному відділеннях та стоматологічній поліклініці. Функціонує також ряд пара клінічних служб – паталого-анатомічне, центральне стерилізаційне відділення, клінічна лабораторія, діагностичні кабінети – рентгенологічний, УЗД, функціональної діагностики, ендоскопічний. Частина з них розміщена в старих будівлях, інші в нових, збудованих будівельниками Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд протягом 80-90х років минулого століття.

Головні лікарі Долинскої ЦРЛ: