В Україні зростає захворюваність на кір

В Україні зафіксовано загрозливе зростання захворюваності на кір: лише за останній тиждень на кір захворіли 1319 людей, а з початку року – понад 35 тисяч. Найвищі показники захворюваності і смертності від кору фіксуються в тих областях, де найменше вакцинованих дітей і дорослих.

Імунізація є питанням національної безпеки. Здоров’я українців – усіх разом і кожного зокрема – залежить від рівня щеплень у країні. Щоби подолати спалах кору в Україні, МОЗ України:

1. забезпечило достатню кількість якісних та ефективних вакцин: станом на 1 жовтня 2018 року в Україні наявні 713 857 доз вакцини КПК. Вакцини є в усіх регіонах (https://goo.gl/Zh84Ls).

2. регулярно проводить селекторні наради з регіонами для інструктажу і моніторингу ситуації. Зараз відбувається чергова нарада МОЗ України з керівниками структурних підрозділів областей, щоби скоординувати управлінські заходи для забезпечення належного рівня вакцинації та збереження здоров’я громадян у кожному регіоні.

3. із серпня 2017 працює Оперативний штаб МОЗ України з реагування на ситуацію з поширення кору в Україні. За рішенням штабу з вересня 2017 року тривають заходи з посиленої вакцинації. Подальші кроки боротьби з кором штаб розгляне на засіданні уже наступного тижня.

4. інформує українців про небезпечну ситуацію з кором і необхідність вакцинації:

– Сьогодні, 1 листопада, 0 12:00 відбудеться брифінг щодо підвищення захворюваності на кір після початку навчального року (https://goo.gl/x4jnLV). Генеральний директор Центр громадського здоров’я МОЗ України Володимир Курпіта розкаже про причини зростання захворюваності на кір і зокрема – смертності від ускладнень кору, показники охоплення вакцинацією і заходи профілактики кору.

– Щотижня оновлюються оновлені оперативні дані захворюваності на кір, а також подаються статистичні дані про спалахи і охоплення щепленнями;

5. 20 вересня 2017 року прийняло рішення про розширення заходів посиленої імунізації для на дітей до 9 років. У червні 2018 року заходи посиленої імунізації поширені на всі групи дітей. Тепер надолужити пропущені дози вакцини можна усім дітям до 18 років.

6. 26 червня 2018 року затвердило Наказ про проведення безоплатної імунізації дорослих, які належать до груп ризику (https://goo.gl/XE1PXA). Таке рішення прийнято у зв’язку зі зростанням захворюваності на кір серед дорослих. Зокрема, йдеться про поширення захворюваності у групах, що проживають у спільному просторі (військові, учасники Операції об’єднаних сил, студенти), а також серед освітян і медиків.

Джерело: Міністерство охорони здоров’я України