17 листопада – Міжнародний день некуріння

Боротьба з курінням – необхідна умова поліпшення здоров’я населення.
Завдяки зусиллям вчених різних країн світу, накопичилося достатньо фактів, які свідчать про тісний зв’язок між зростанням частоти серцево-судинних і злоякісних захворювань і збільшенням споживання тютюнових виробів і числа курців.

Підраховано, що регулярне куріння 10-20 сигарет на добу забирає 3 роки життя, 20-30 сигарет – 10 років, а у зловживають курінням і алкоголем -15 і більше років.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я куріння сьогодні викликає близько 40% загальної смертності населення і розцінюється як основна причина передчасної смерті, яку можна уникнути.

Куріння і легкі

Сигаретний дим вступає в безпосередній контакт з легкими, сильно збільшуючи ризик захворювання раком, пневмонією, емфіземою, хронічним бронхітом і іншими легеневими захворюваннями, що утрудняють дихання. На щастя, багато зміни оборотні.

Куріння і серце

Ефект впливу хімічних речовин, що містяться в тютюновому димі, на організм є основним фактором ризику, щоб захворіти інфарктом міокарда та іншими серцевими захворюваннями.

Інфаркт міокарда – серцево-судинне захворювання, що характеризується утворенням інфаркту в м’язі серця в результаті порушення коронарного кровообігу (атеросклероз, тромбоз, спазм вінцевих артерій). Розвитку інфаркту міокарда (здебільшого на тлі нападів стенокардії) сприяє, в тому числі, і куріння. Основні прояви: тривалий напад гострих стискаючих болів в центрі або лівій половині грудної клітини, відчуття страху, задухи, колапс, підвищення температури, зміни в крові і на електрокардіограмі. Хворий потребує екстреної госпіталізації.

Куріння і зовнішній вигляд

Куріння негативно впливає на зовнішній вигляд людини. Воно викликає пожовтіння зубів і нігтів, а також збільшує число зморшок і приводить до синдрому «Обличчя курця».

Багато людей вважають, що куріння допомагає контролювати вагу. Але насправді, кинувши палити, в середньому люди набирають не більше 3-х кг. Правильна дієта і фізичні вправи допоможуть контролювати вагу.

Куріння і слух

Дослідження показало: що палять в 1,7 рази частіше стають приглухуватості. Серед кращих людей у ​​віці від 60 до 69 гірше чути стали 56,4%. Серед некурящих слух погіршився у 35,5%. Серед тих, хто кинув палити приглухуватістю стали страждати 47,3%.

Куріння і здоров’я чоловіка

У чоловіків куріння збільшує ризик імпотенції.

Куріння і вагітність

Куріння веде до багатьох ускладнень при вагітності, таким як недоношеність. Курять вагітні частіше страждають депресією. «Легкі» сигарети вкорочують життя жінок.

Куріння і стреси

Навіть якщо не хочеться курити, організм вже звик до нікотину і «просить ще». Постійна потреба в нікотині тримає на піку нервового напруження, збільшуючи стреси. На щастя цей ефект звернемо.

Куріння і діабет

Якщо у курця діабет, то він піддається великому ризику ускладнень, включаючи проблеми з очними судинами і судинами кінцівок.

Куріння і рак

Куріння може викликати рак в органах, які входять в зіткнення з димом: легкі, горло і рот. Так як хімічні речовини з диму проникають в кров, рак може виникати в багатьох інших органах.

Куріння і інші захворювання

Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки – хронічне захворювання, яке характеризується утворенням виразок у слизовій оболонці шлунка і (або) дванадцятипалої кишки, болем в надчеревній ділянці через певний час після їжі або натщесерце ( «голодні болі»), блювотою, сезонними загостреннями (весна, осінь ). Можливі ускладнення: кровотеча, прорив стінки органу, звуження воротаря шлунка і ін. У розвитку виразкової хвороби важливу роль відіграє і куріння.

Бронхіт, захворювання органів дихання людини і тварин з ураженням стінки бронхів. У людини розрізняють бронхіт гострий і хронічний. Ознаки: кашель з мокротою, підвищення температури тіла, задишка. Одна з основних причин – куріння.

Ендартеріїт облітерірующіій – хронічне захворювання судин з переважним ураженням артерій ніг: поступове звуження судин аж до повного закриття їх просвіту з омертвінням позбавлених кровопостачання тканин (спонтанна гангрена). Прояви: швидка стомлюваність ніг, судоми, пізніше кульгавість, нестерпний біль.

Атеросклероз – хронічне серцево-судинне захворювання осіб переважно похилого віку. Характеризується ущільненням артеріальної стінки за рахунок розростання сполучної тканини, звуженням просвіту судин і погіршенням кровопостачання органів. Однією з причин виникнення є куріння. При атеросклерозі вінцевих артерій серця можливі стенокардія, інфаркт міокарда, кардіосклероз; при атеросклерозі судин мозку – порушення мозкового кровообігу, в т. ч. інсульт, психічні порушення.

Коли Ви кинете курити …
… через 20 хвилин – після останньої сигарети артеріальний тиск знизиться до нормального, відновиться робота серця, покращає кровопостачання долонь і ступень;